Magiczny czas zagościł w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, gdyż dnia 2 grudnia w miłej atmosferze odbyły się „Warsztaty Bożonarodzeniowe„, w których udział wzięły rodziny zastępcze oraz wychowankowie domów dla dzieci z Powiatu Olsztyńskiego. W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami, za oknem pada śnieg, dookoła świecą się kolorowe światełka, dlatego postanowiliśmy wspólnie wykonać kartki bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością, wielu z nas odkryło swoje talenty plastyczne  i manualne, zaś dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Powstało wiele przepięknych kartek oraz ozdób choinkowych: ptaszków, bałwanków, aniołków, pajacyków i kolorowych łańcuchów, którymi udekorowaliśmy choinki.

W czasie warsztatów wszystkie dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym. W kategorii wiekowej 0-10 lat, tematem pracy był „Odjazdowy pojazd św. Mikołaja„. Ci nieco starsi zmierzyli się z komiksem zatytułowanym „Komiks – niezwykła świąteczna przygoda„. Najciekawsze prace zostały ocenione przez jury, a ich wykonawcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody m.in. bilety do Multikina w Olsztynie, zaproszenia do restauracji KFC, karty podarunkowe do drogerii i sklepu AGD, zaproszenia od Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie na spotkanie ze św. Mikołajem, które odbędzie się 14 stycznia 2018 r. w Olsztynie, a także zaproszenia na ferie zimowe ufundowane przez Panią Katarzynę Grabińską – Prezes Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracownię Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie.

Jednak największe poruszenie wśród dzieci wywarło pojawienie się wyjątkowego gościa. Dzieci wspólnie z animatorami Karuzeli Kultury, którzy prowadzili gry i zabawy taneczno-ruchowe, postanowili wyczarować św. Mikołaja, który po chwili pojawił się na sali z wielkim workiem, pełnym prezentów…! Worek był tak ciężki, że św. Mikołaj poprosił dzieci o pomoc. Następnie wszyscy mali i duzi, w rytmie wesołej melodii, porwali się razem z św. Mikołajem do tańca. Gdy muzyka ustała, św. Mikołaj usiadł na dużym, czerwonym fotelu obok kominka i kolorowej choinki, i zaczął wręczać dzieciom słodkie prezenty. Zapanowała radość, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.  Niestety, gdy św. Mikołaj obdarował nas prezentami, musiał ruszać dalej, więc pomachaliśmy mu na pożegnanie z nadzieją, że przyjdzie do nas za rok.

Wszyscy poczuliśmy magię i klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, dzięki św. Mikołajowi, prezentom, wspaniałej dekoracji, pachnącej choince, a przede wszystkim dzięki przyjaznej atmosferze z świąteczną muzyką tle. Ponadto w czasie warsztatów każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkościami i owocami podarowanymi przez Bank Żywności w Olsztynie.

Po tak mile spędzonym dniu, dzieci i ich opiekunowie wracali do domów zadowoleni, pełni wrażeń i w dobrych humorach.

Warsztaty Bożonarodzeniowe” były kolorowe, słodkie i kreatywne dzięki pomocy wielu osób, w tym wolontariuszy oraz firm, które wsparły naszą imprezę nie tylko rzeczowo, ale pomogły w jej organizacji i przygotowaniach. Szczególne podziękowania składamy Rodzinnemu Domowi Dziecka Państwu Ewie i Januszowi Stodolnik, Pani Joannie Stodolnik, jak również rodzinie zastępczej Państwu Annie i Jerzemu Kopeć.

 

Serdecznie dziękujemy również:

Małgorzacie Chyziak – Staroście Powiatu Olsztyńskiego

Annie Szulc

Bankowi Żywności w Olsztynie

Karuzeli Kultury – w szczególności Karolinie Grzegorzewskiej

OZGraf – Olsztyńskim Zakładom Graficznym

Przedsiębiorstwu Handlowemu Paxer w Olsztynie

Restauracji KFC Olsztyn

Restauracji McDonald’s Olsztyn

Kinu Multikino w Olsztynie

Kinu Helios w Olsztynie

 P.P.H.U. Artex

Carrefour Olsztyn

British School w Olsztynie

Hurtowni KAJ w Olsztynie

Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie

Katarzynie Grabińskiej – Prezes Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz wszystkim Osobom o dobrym sercu z Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie

Tomaszowi Szramko – Firmie EKOPLON

Michałowi Wysockiemu – Biofeed Sp. z o.o.

Auto Land Polska S.A.

Marcie i Mariuszowi Kieczmerskim

Annie Żebrowskiej

Milenie Lewandowskiej

Aleksandrze Grudzińskiej

Małgorzacie Macha

Waldemarowi Paszkiewicz

Karolinie Jagiełło

Edycie Niskiej

Małgorzacie Konstantynowicz

Izie Szostek

Joannie Kaliniewicz

Michałowi Zabłockiemu

Wiesławowi Sobotce

Magdzie Mazur-Kuśnirek

Ewie Szramko

Teresie Szumkun

 

Zdjęcia: Kamil Jarmoszuk