Maszyna poszła w ruch, akcja szycia maseczek ochronnych rozpoczęta. Początki szycia okazały się sporym wyzwaniem, jak dla domowego amatora krawiectwa, ale udało się. Stopniowo maseczki przybierały coraz bardziej „profesjonalne” kształty. Sobota pod hasłem: „Lidia i Ja” (Lidia to moja maszyna do szycia) zakończyła się pojawieniem się na stole 40 sztuk maseczek ochronnych.
Ku mojemu zdziwieniu szycie wciągnęło mnie tak bardzo, że po pracy z utęsknieniem wracam do mojej „koleżanki” i razem działamy dalej.

Na dzień 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:00 osiągnęłyśmy wynik 70 sztuk maseczek ochronnych. Każda maseczka posiada kieszonkę, do której należy włożyć dodatkowe wymienne zabezpieczenie w formie np. papierowego ręcznika kuchennego. Maseczki wykonane są z bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu, więc można je śmiało prać.

Zgodnie z założeniami akcji maseczki trafią bezpłatnie do osób niepełnosprawnych, które korzystają ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie.

Oczywiście należy pamiętać, że maseczki ochronne nie zabezpieczają w 100% przed wirusami, dlatego też należy zachować wszelką ostrożność i stosować się do zaleceń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Bardzo dziękuję za wsparcie finansowe oraz pozytywną energię Koleżanek i Kolegów z pracy. Bez Waszej pomocy akcja szycia maseczek ochronnych musiałaby się zakończyć zanim maszyna nabrałaby prawdziwego rozpędu.

Moje wyzwanie to 800 sztuk maseczek ochronnych.

 

Magdalena Milczarek