Kierując się ideą niesienia bezinteresownej pomocy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie przystępuje do akcji szycia maseczek ochronnych.

Ten trudny czas potraktujmy, jako sprawdzian swojego charakteru i odpowiedzenia na pytanie: czy wolimy bezczynnie siedzieć na kanapie, czy chcemy walczyć i dołożyć swoją cegiełkę w drodze do „normalności”.

Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli (zarówno osoby indywidualne, jak również przedsiębiorstwa): jeśli macie zbędne materiały bawełniane, flizelinę medyczną, gumki, nitki krawieckie, wszystko to, co może przydać się do uszycia maseczki ochronnej proszę o ich ofiarowanie na adres – Starostwo Powiatowe w Olsztynie Plac Bema 5, Olsztyn po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym godziny odbioru (możliwy odbiór w godzinach 6:30 – 14:00) – 89 523 28 12

Jednocześnie życzymy zdrowia, spokoju i optymistycznego spojrzenia w przyszłość, bo „Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.” Bob Dylan.

Pomysłodawca i osoba do kontaktu: Magdalena Milczarek – starszy pracownik socjalny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie.