Dnia 24.11.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyła się Zabawa Andrzejkowa, w której uczestniczyły rodziny zastępcze z podopiecznymi oraz wychowankowie Domów dla Dzieci z Powiatu Olsztyńskiego.

Tego dnia sala sesyjna zamieniła się w salę balową, na której pojawiły się czarodziejki, wróżki, księżniczki. Nie zabrakło również magików, czarodziejów i innych postaci ze świata bajek i magii.

Krótkim przemówieniem imprezę rozpoczęli Pan Arkadiusz Paturej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie oraz Pan Andrzej Abako Starosta Olsztyński.

W programie nie zabrakło zabawy z animatorami Karuzeli Kultury, którzy zapewnili nam ciekawe zabawy ruchowe, taneczne i zręcznościowe wymagające współpracy zespołowej. Dla miłośników wróżb dostępny był magiczny kącik, gdzie wróżka przepowiadała świetlaną przyszłość… Zarówno dzieci, jak i dorośli ciekawi byli, co przyniesie im los…

W czasie imprezy była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, którą udostępnił nam Pan Rafała Zdziebłowskiego. Kolorowe okulary i peruki sprawiły, że w czasie pozowania do zdjęć było dużo śmiechu i zabawy.

Główną atrakcją był pokaz iluzji w wykonaniu Pana Łukasza Ogonowskiego uczestnika VII edycji programu TVN „Mam Talent”. Występ był niezwykle ciekawy, pełen emocji. Na myśl nasuwało się pytanie – jak to możliwe, jak to się stało? Sztuczki: z kartami, parasolką, znikającymi przedmiotami oglądaliśmy w ogromnym skupieniu. Kilku ochotników osobiście uczestniczyło w tym pokazie, co na pewno było dla nich ciekawym doświadczeniem.

Po tak mile spędzonym dniu, dzieci i ich opiekunowie wracali do domów pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach.

Zabawa Andrzejkowa była kolorowa i magiczna, a to za sprawą wielu osób oraz firm, które wsparły naszą imprezę nie tylko rzeczowo, ale pomogły w jej organizacji i przygotowaniach.

 

Serdecznie dziękujemy:

Andrzejowi Abako – Staroście Olsztyńskiemu

Piotrowi Grzymowiczowi – Prezydentowi Miasta Olsztyna

Annie Szulc

Karuzeli Kultury – w szczególności Karolinie Grzegorzewskiej

Łukaszowi Ogonowskiemu

Rafałowi Zdziebłowskiemu

Małgorzacie Skutnik

Milenie Lewandowskiej

Bankowi Żywności w Olsztynie

Międzynarodowej Organizacji Soroptymistek International w Olsztynie

Warmiolandii Krainie Warmisia

Kinetic Fitness Club w Olsztynie

Media Markt w Olsztynie

Restauracji McDonald’s w Olsztynie

Kawiarnio-lodziarni Grycan w Olsztynie

Kinom Multikino i Helios w Olsztynie

Carrefour Olsztyn

 

 

Zdjęcia: Małgorzata Skutnik