Dnia 19.03.2017 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zorganizowało Dzień Teatru dla rodzin zastępczych z Powiatu Olsztyńskiego. Spotkanie odbyło się w auli teatralnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w którym udział wzięło ok. 100 osób. 
Dzień Teatru rozpoczął się od spektaklu na podstawie legendy warmińskiej „Największy skarb”, zaprezentowany przez grupę teatralną KloszArt. Reżyserem była Pani Jolanta Kaczyńska, pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie. Po występie grupy teatralnej dzieci podziękowały aktorom za wspaniałe przedstawienie wręczając im czerwone róże. Następnie Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie Pan Arkadiusz Paturej razem z pracownikami przeprowadził, spośród wszystkich obecnych rodzin zastępczych, losowanie nagród w postaci bezpłatnych biletów, ufundowanych przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Olsztyński Teatr Lalek.
W dalszej części programu odbyły się warsztaty improwizacji teatralnej pod czujnym okiem aktorów, podczas których dzieci mogły dać upust swojej fantazji, poznać warsztat aktorki, a także stanąć w świetle reflektorów i wcielić się w różne role. W międzyczasie zarówno dzieci jak i dorośli razem z wolontariuszką Panią Mileną Lewandowską tworzyli kukiełki z drewnianych łyżek i kolorowych materiałów, a dla osób chcących rozwijać swoje zdolności plastyczne przewidziany został kącik rysunkowy. Miłośnicy kloców lego wzięli udział we wspólnym budowaniu konstrukcji pt. „Nasza ulubiona bajka”, które będzie można podziwiać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie.
Dzień Teatru został zorganizowany przy współpracy z:
– Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie,
– grupą teatralną KloszArt,
– Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie,
– Olsztyńskim Teatrem Lalek,
– Bankiem Żywności w Olsztynie,
– Panią Mileną Lewandowską.

 

Zdjęcia: Agnieszka Blonka